برای خرید ورق کامپوزیت توجه به چه فاکتور هایی ضروری است؟ همانطور که می دانید در خرید ورق کامپوزیت لازم است تا عوامل متعددی را مورد بررسی قرار دهید.

در مطالب قبلی شما را با نمایندگی ورق کامپوزیت در تهران آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا در مورد پانل های کامپوزیت اطلاعات بیشتری به دست آورید.

ورق کامپوزیت یا ACP (Aluminum Composite Panel)و صنعت دیوارپوش در معماری بسیار کاربردی است. همچنین تبلور مدیریت دو بخش اصلی در صنعت است. ACP را می توان به انواع بیرونی و داخلی تقسیم کرد. همچنین می توان آن را به نوع نسوز و نوع معمولی تقسیم کرد.

خرید ورق کامپوزیت

نوع معمولی ACP به مقدار زیاد در بازار به فروش می رسد. پانل آلومینیومی بالا و پایین (به طور کلی پانل آلومینیومی خالص) ACP بیرونی o.5 میلی متر است ، پانل میانی PE (پلی اتیلن) ​​یا PVC (پلی وینیل کلرید) ، و ضخامت صفحه 3 5 میلی متر است.

لایه میانی ACP نسوز FR (پلاستیک مقاوم در برابر آتش) است. ضخامت ACP بیرونی 4 6 میلی متر ، ضخامت سطح بالا و پایین ACP داخلی معمولاً 0.2 O.25 میلی متر ، ضخامت لایه داخلی 2. 5 3 میلی متر و ضخامت ACP داخلی 3 4 میلی متر است. بیشتر ، مشخصات استاندارد برای محصولات ACP به طور کلی 1220 (عرض) X 2440 (طول) ضخامت X و عرض می تواند به 1250 یا 1500 میلی متر برسد.

لایه میانی ACP PVC (پلی وینیل کلرید) است ، اما وقتی ACP بسوزد ، کلر (گاز سمی) تولید می کند ، این بسیار خطرناک است.

برخی از تولیدکنندگان غیرمسئول ، تصور می کنند که مهم نیست صفحه آلومینیومی داخلی ACP داخلی چقدر نازک است ، بنابراین عمدا ضخامت ورق آلومینیومی سطح داخلی را کاهش می دهند ، آن را به 0.42 یا 0.3 میلی متر و حتی بیشتر کاهش می دهند. این افراد فقط از دیدگاه عملی آن را می بینند ، اما آنها تشخیص نداده اند که نازک شدن صفحه آلومینیومی منجر به کاهش سختی و استحکام کل ACP می شود. این مطلقا مجاز نیست.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
بهترین نمایندگی کامپوزیت آلوتک کجاست؟

خرید ورق کامپوزیت

ویژگی های ورق کامپوزیت آلومینیوم

رنگ یکنواخت و تفاوت رنگ (جهت دار) ، وزن سبک ، سفتی و استحکام بسیار بالا از ویژگی های این ورقه ها می باشد که در زمان خرید ورق کامپوزیت باید مورد توجه قرار گیرد.

با توجه به سطح تخته پوشش فلوروکربن است ، بنابراین ACP دارای مزایای ضد خوردگی ضد اسید و قلیایی ، مقاومت در برابر اشعه UV و عدم تغییر رنگ است. با این حال ، باور اینکه آنچه برخی از دستورالعمل ها نشان می دهد عبارت اند از: پردازش آسان، ابزارهای ساده برای کار و همچنین قابل پردازش می باشند.

ACP معمولی مقاوم در برابر آتش نیست ، هنگامی که درجه حرارت سطح آن بالا می رود  صفحه آلومینیوم حبابی شکل می شود. به عنوان مثال ، ورق کامپوریت با ضخامت 0.5 میلی متر پس از آتش گرفتن آسان است ، لایه میانی PE ، PVC می سوزد و گازهای مضر ساطع می کند ، در این صورت افراد دچار خفگی می شوند.

مشکلات رایجِ کیفیتی ورق کامپوزیت

دو مشکل کیفیتی وجود دارد که ACP اغلب دارد ، یکی از مشکلات کیفیت پوشش و مشکل دیگر کیفیت کامپوزیت است. مشکل کیفیتِ پوشش معمولاً در فرایند پیش تصفیه و دوره پردازش رنگ ظاهر می شود ، اما مشکل کیفیت کامپوزیت عمدتاً در مشکلات فنی و مشکلات مدیریت فرآیند ترکیب بوجود می آید.

بعضی از این مشکلات توسط یک عامل واحد تحت تأثیر قرار می گیرند ، برخی از آنها عوامل متعددی هستند. مشکلات اصلی کیفیت در حین فرآیند کامپوزیت ACP عبارتند از حباب سطح روی صفحه ، گیر افتادن سطح صفحه ، لبه برگ لوتوس مانند و چسبندگی ضعیف.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
بازیافت ورق کامپوزیت آلوتک چگونه است؟

پانل های روکش ACM (Aluminum Composite Material) نوع جدیدی از مصالح هستند که از اواسط دهه 1990 به سرعت وارد بازار شدند.

با این حال ، به دلیل بازار خوب ، تعدادی از محصولات تقلبی در سالهای اخیر ظاهر شده اند ، که باعث حوادث با کیفیت زیادی می شوند و باعث آسیب قابل توجهی برای مصرف کنندگان می شوند. در اینجا ما برخی تجزیه و تحلیل ها را در مورد ترکیب روکش فلزی ، روش های ساده پردازش و مونتاژ و رایج انجام می دهیم.

روکش فلزی ACM  از مواد چند لایه تشکیل شده است. لایه های بالایی و پایینی از ورق آلیاژ آلومینیوم با صفحه اصلی پلی اتیلن (PE) در وسط است و یک فیلم محافظ به سطح جلویی وصل شده است.

برای استفاده در فضای باز ، قسمت جلویی روکش فلزی ACM با روکش رزین فلوروکربن (PVDF) و برای فضای داخلی ، قسمت جلویی ممکن است با رزین پلی اتیلن پوشانده شود.

پانل های روکش ACM مواد بسیار خوبی هستند که پردازش و شکل دهی آنها آسان است. به اندازه کارایی و زمان عالی است. این می تواند دوره ساخت و ساز را کوتاه کرده و هزینه ها را کاهش دهد. روکش را می توان برش ، شکاف ، اره ، ماشینکاری یا خم ، سرد، تا کرد ، نورد سرد ، پرچ ، پیچ یا چسب دار کرد.

خرید ورق کامپوزیت

نکات مهم در مورد ورق کامپوزیت آلومینیوم

تغییر رنگ عمدتا به دلیل انتخاب نامناسب صفحات است. روکش فلزی آلومینیوم ACM به پانل های داخلی و پانل های بیرونی تقسیم می شود. پوشش سطح دو پانل متفاوت است ، که موارد مختلف را برای کاربرد آنها تعیین می کند.

سطح تخته مورد استفاده در اتاق معمولاً با روکش رزین پوشانده شده است. این پوشش نمی تواند با محیط خشن بیرونی سازگار شود. اگر در خارج از منزل استفاده شود ، طبیعتاً روند پیری خود را تسریع کرده و باعث تغییر رنگ و تغییر رنگ می شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
ورق کامپوزیت سفید چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

پوشش سطح پانل کامپوزیت ACM بیرونی به طور کلی با یک الاستومر پلی فلورین مقاوم در برابر پیری و اشعه ماوراء بنفش پوشانده شده است و ورق گران است. برخی از واحدهای ساختمانی مالکان را فریب می دهند و از صفحات استفاده شده برای مصارف داخلی به عنوان صفحات فلوروکربن با کیفیت بالا و ضد خوردگی برای استخراج سودهای نامعقول استفاده می کنند ، در نتیجه باعث تغییر رنگ جدی و تغییر رنگ صفحات آلومینیومی مورد استفاده در پروژه می شوند.

لایه برداری روکش آلومینیومی عمدتا به دلیل انتخاب نادرست اتصال دهنده است. لاستیک سیلیکون به عنوان یک اتصال دهنده ایده آل برای مهندسی پانل های  ACM در فضای باز دارای مزایای منحصر به فردی است.

این نوع چسب را می توان در داخل خانه استفاده کرد و می توان از آن در محیط خارجی که تغییرات آب و هوایی دائمی است استفاده نمود.

در مورد تغییر شکل سطح این مشکل کیفیتی رخ داده است. ما فکر می کردیم کیفیت خود تخته است. بعداً ، پس از تجزیه و تحلیل بسیار، متوجه شدیم که مشکل اصلی در ورق پایه پانل های  ACM و کیفیت خود تخته کامپوزیت آلومینیوم نهفته است.

مواد پایه ایده آل در فضای باز باید ضد زنگ شوند و سپس فولاد زاویه دار و لوله فولادی مربع به صورت اسکلت در می آیند. اگر شرایط اجازه می دهد ، بهتر است از پروفیل آلومینیوم به عنوان اسکلت استفاده شود. اسکلت ساخته شده از این نوع مواد فلزی بسیار بالاتر از چوب چوبی و تخته با چگالی بالا نیست ، که می تواند کیفیت پروژه را تضمین کند.

در آپدیت جدید این صفحه همراه ما باشید تا در خصوص ورق کامپوزیت اطلاعات بیشتری به دست آورید.

برای خرید ورق کامپوزیت با بهترین قیمت با کارشناسان ما با شماره 09127044124 در تماس باشید.