طراحی جایگاه سوخت چطور انجام می شود؟ چه عواملی در طراحی و اجرای آن موثر است؟

شرکت ایران آلوتک با ارائه مناسب ترین قیمت ورق آلوتک آماده ارائه بهترین خدمات در زمینه طراحی جایگاه سوخت نیز می باشد.

استاندارد طراحی جایگاه سوخت

پمپ بنزین ‌ها فقط نباید مکان های کاربردی باشند، بلکه می ‌توانند پیشینه‌های معماری داشته باشند. این امر توسط منطقه خدمات جدید در بخشی از A 94 با نمای غیر معمول نمای ثابت شده است.

کارآفرین مانفرد سینگر، که قبلاً پمپ بنزین‌ها و مغازه‌های دیگری را در منطقه راه‌ اندازی می کرد، می‌ خواست ساختمان جدیدی برای پمپ بنزین در “ورودی شهر دورفن” ایجاد کند که ارزش شناسایی خاصی داشته باشد و مردم آن را به خاطر بسپارند.

ثابت کرد که شریک ایده آلی برای این پروژه است و متریال های معمولی را به چیزهای خارق العاده تبدیل می کند.

طراحی جایگاه سوخت

وقتی طراحی جایگاه سوخت با ورق کامپوزیت انجام شود، از بیرون مانند یک رستوران چند ستاره به نظر می رسد. نمای طلایی و نمای شیشه ای با کیفیت بالا، هر گونه استعداد پمپ بنزین را از بین می برد. با این حال، برای رسیدن به این نتیجه نهایی، یک فرآیند پیچیده ضروری بود: طراحی و رنگ نما قبل از یک فرآیند نمونه برداری پیچیده بود.

ما از دفتر معماری با مشخصات نمونه، پیشنهادات دقیق، برآورد هزینه و پیشنهاد مناقصه پشتیبانی کردیم.

معماری ماهرانه بازی فوق العاده رنگ ها را در اتوبان تضمین می کند.

برای نمای مشخصه ساختمان اصلی و کارواش، مشتری یک پروفایل ویژه را انتخاب کرد. این پروفیل که بر اساس بارکد ساخته شده است دارای عرض 810 میلی متر و عمق پایه ها 25 میلی متر است.

اثر متقابل جالبی از نور و سایه توسط صورت های نامنظم در عرض های مختلف آکوردهای بالایی ایجاد می شود.

درخشش طلایی نمای نما، رنگ بندی باکیفیت و گرم را تضمین می کند و توجه را از دور به خود جلب می کند. به دلیل چیدمان عمودی نوارهای پروفیل و تقسیم بندی عمدی با اتصال افقی، نما جلوه ای هماهنگ دارد و از هر زاویه ای نورهای جدیدی به چشم می خورد.

هنگام انتخاب ماده پایه، انتخاب روی آلومینیوم t=1.0 میلی متر با آنودایز بالای G30 بود. طول عمر و در نتیجه کارایی اقتصادی این ماده و همچنین ظاهر باکیفیت و درخشان طلایی نما نقش اصلی را ایفا کرد.

سبکی جدید را برای جایگاه سوخت انتخاب کنید – ساخت و ساز مدرن این امکان را فراهم می کند.

این پانل های با فرمت بزرگ به ویژه برای نماهایی که نیاز به ظاهری باکیفیت و یکنواخت دارند مناسب هستند. پانل های پروفیل های نما به راحتی پردازش می شوند و به راحتی مونتاژ می شوند. انتخاب زیاد رنگ ها و امکان مونتاژ کارخانه ای از دیگر نکات مثبت این محصول است. می توان آنها را در قالب های مختلف سفارش داد و سپس به ابعاد دلخواه برش داد.

در پمپ بنزین، نمای سقف پمپ بنزین تضادی با ساختمان اصلی ایجاد می کند و در نتیجه بر درخشندگی نما تأکید می کند. با این حال، ترکیب هر دو ساختار ساختمان باعث می شود که آن را مانند یک سنتز معماری از هنرها جلوه دهد.

معماری مدرن همراه با امنیت بالا

برای ما زیبایی ساختمان و ایمنی دست به دست هم می دهند.همچنین با ایجاد تأییدیه های استاتیک و طرح های مختلف برای این پروژه راه اندازی شده و بنابراین در تمام فرآیندهای تصمیم گیری شرکت داشت. و این یک مزیت فوق‌العاده است.

پمپ بنزین با پروفیل های نمای جدید می درخشد.

پروفیل های طلایی نمای ساختمان اصلی و کارواش، اقامتی به یاد ماندنی را تضمین می کند. سایبان پمپ سوخت مدرن و در عین حال بادوام در تضاد بصری با دو ساختمان اصلی قرار می گیرد و در نتیجه بر آنها تأکید می کند.

به طور کلی پمپ بنزین یک اثر هنری معماری است.

ضوابط طراحی جایگاه سوخت

یک مکان مناسب پیدا کنید

زمین مناسب باید بر اساس توپوگرافی، ترافیک، دسترسی ها، عملکرد محله و غیره انتخاب شود.

قوانین ایمنی ساخت سایت را در نظر بگیرید.

برای طراحی جایگاه سوخت باید کدهای ایمنی، مناطق خطرناک، مواد مناسب و فضاهای خاص و جزئیات ساخت و ساز در نظر گرفته شود.

نقشه های مورد نیاز را آماده کنید

نقشه های معماری، سازه، مکانیکی و الکتریکی باید بر اساس استانداردها و مشخصات سایت طراحی شوند.

مکان یابی و انتخاب محل پمپ بنزین

هنگام بررسی زمین پیشنهادی برای ساخت، توجه به وضعیت توپوگرافی، بافت موقعیت، ترافیک، راه های دسترسی به سایت و همچنین عملکرد محله اطراف، عرض معبر و حجم تردد عابر پیاده و عرض پیاده رو و دسترسی جاده ها به زمین ضروری است.

احداث این گونه اماکن در تقاطع ها، میادین و سایر نقاط ممنوعه مندرج در قوانین و در مجاورت مراکز تجمع عمومی مجاز نمی باشد.

1- لازم است خیابان های دو طرفه و یک طرفه ای که ایستگاه های کوچک احداث می شود به ترتیب دارای حداقل شش و سه خط عبور باشند.

حداقل مساحت مورد نیاز برای نصب تاسیسات ایستگاه 8 متر عرض در 20 متر طول می باشد. (بدیهی است مسیر عبور عابر پیاده علاوه بر ابعاد فوق در عرض در نظر گرفته شود.)

ما یک چرخه کامل از کارها و خدمات در زمینه طراحی پمپ بنزین، تهیه اسناد طراحی، توسعه طراحی مدرن، سبک شرکتی ارائه می دهیم.

به لطف یک تجربه بزرگ، صلاحیت بالای متخصصان، تجهیزات مدرن، تولید بدون مشکل می تواند مجموعه کاملی از کارهای طراحی پمپ بنزین را انجام دهد.

طراحی پمپ بنزین بیرونی، کاربردی، چند منظوره، اصلی و آماده برآوردن نیازهای دقیق ترین مشتری است.

طیف گسترده ای از مواد مورد استفاده (از فولاد گالوانیزه گرفته تا کامپوزیت های آلومینیومی با تکنولوژی بالا) به ما این امکان را می دهد که مناسب ترین راه حل ها را در پمپ بنزین ها بر اساس قیمت و نرخ فنی به مشتریان پیشنهاد دهیم.

ما فضای تولید بزرگ، تجهیزات ماشین آلات بزرگ را در اختیار داریم، ما تجهیزات پمپ بنزین، سیستم های POS، پمپ های توزیع کننده تحویل، تخته های نور و تخته های مخصوص پمپ بنزین ها را تولید می کنیم.

زمین جایگاه سوخت نباید در مجاورت مدارس، مجتمع‌های آموزشی، ساختمان‌های پزشکی، بیمارستان‌ها، آسایشگاه‌ها، ساختمان‌های مذهبی، سینماها و همچنین سالن‌های ورزشی، هتل‌ها، رستوران‌ها، ساختمان‌های اداری و سایر ساختمان‌ها و مراکز تجمع طراحی ‌شده برای بیش از 50 نفر قرار گیرد.

فروشگاه های بزرگ (بیش از 2000 متر مربع)، منازل مسکونی، صرافی های تلفن، انبارهایی که در آنها مواد قابل اشتعال یا خطرناک در مقادیر زیاد نگهداری می شود (مانند نجاری، چوب بری، انبارهای کاه، کاغذ، مقوا، پارچه، مواد منفجره و غیره).

زمین پیشنهادی نباید در مسیر عبور سیلاب و رواناب اطراف آن قرار گیرد.

زمین انتخاب شده نباید در مجاورت چاه آب، قنات، آبراهه های اصلی، چشمه ها، رودخانه ها، دکل های برق، خطوط لوله و یا مشرف به آنها باشد.

زمین انتخاب شده نباید روی یا نزدیک گسل ها یا روی زمین ساخته شده و محل تجمع نخاله های ساختمانی باشد.

لازم است محل ساخت و ساز به تایید مراجع مربوطه محلی (شهرداری، پلیس راهنمایی و رانندگی، مهندسی و ایمنی) برسد.

محل ساخت ایستگاه باید حداقل 15 متر از دو طرف دور از مغازه ها و مراکز خدماتی که دارای شعله های محافظت نشده ( آهنگری، جوشکاری، رادیاتور، ریخته گری، لحیم کاری، نانوایی، کباب پز و غیره) هستند، باشد.

روی زمین نباید هیچ گونه گیاه برگریز و درختی وجود داشته باشد.

در خیابان نیز دسترسی به ایستگاه باید با هماهنگی مسئولان شهری و مسئولان مربوطه باشد. در خصوص نصب تجهیزات ایمنی (چراغ هشدار، سرعت کاه، علائم راهنمایی و رانندگی، علائم هشدار ایست و …) از فاصله 200 متری ورودی ایستگاه اقدامات لازم انجام شود.

برق فشار قوی، لوله های انتقال گاز و خطوط راه آهن و … چه در زیر زمین و چه روی زمین رعایت شود. مساحت کابل های فشار قوی برق با توجه به میزان ولتاژ و رطوبت باید با سازمان برق منطقه مشورت شود

طراحی جایگاه سوخت مدرن

رعایت الزامات استاندارد NFPA 30 و NFPA 30A در فاصله گذاری ها و سایر موارد مرتبط الزامی است.

طراحی جایگاه سوخت باید با در نظر گرفتن قانونی بودن معابر و بهسازی خیابان ها انجام شود.

کف تمام شده محوطه ایستگاه شامل محوطه مخزن، سکوی عرضه محصول، محل ساخت کیوسک و محل استقرار خودروها و تانکرها باید با ایجاد حاشیه و سنگفرش در سطح بالاتری نسبت به معابر اطراف قرار گیرد.

نصب تابلو برق و تجهیزات مورد نیاز در طراحی سایت الزامی است.

برای نصب تجهیزات کنترل و مدیریت و همچنین استقرار کارکنان استفاده از کیوسک ضروری است. سایه هایی با ابعاد مناسب در محل بستر عرضه محصول نیز توصیه می شود.

محفظه باید دارای شیب مناسب (حداقل یک درصد) برای هدایت آب روان به بیرون باشد.

ضمناً محوطه پارک خودروها در مجاورت سکوی عرضه سوخت (و محل تانکر در هنگام تخلیه) باید با حاشیه و سنگفرش مناسب از اطراف جدا شده و دارای شیب طولی نباشد

طبق بند 6 شعاع چرخش ورود و خروج از محوطه ایستگاه باید بر اساس طول و ظرفیت تانکر تغذیه کننده مخزن ایستگاه طراحی شود. در هر صورت امکان مانور تانکر تا محل تخلیه باید به راحتی امکان پذیر باشد.

دفن تانکر سایت در داخل استخر بتن آرمه عایق شده ضروری است. همچنین در مناطقی که سطح آب زیرزمینی بالا است. ضمن افزایش حجم بتن ریزی در داخل استخر مذکور، مخازن باید با میلگردهای داخل بتن مهار شوند. (در صورت استفاده از مخازن دو جداره نیازی به استخر بتنی نیست.)

سطح روی محوطه مخزن باید با طراحی سازه ای مناسب در برابر تردد وسایل نقلیه با بار متمرکز (بار چرخ) حداقل 10 تن مقاوم باشد.

کلیه لوله‌ها و کابل‌های مکنده که در مسیر تردد قرار دارند باید در کانال‌های بتنی قرار گرفته و روی کانال‌های مذکور با دال‌ های بتنی پوشانده شوند.

تمام مجاری لوله های محصول و کابل های برق و ابزار باید با ماسه پر شود.

لازم است کف راهرو با بتن مسلح به ضخامت حداقل 20 سانتی متر و با یک لایه سخت کننده رنگی پوشانده شود.

رعایت تمامی اصول هندسی شبکه های حمل و نقل در طراحی راه ها و دسترسی ها از جمله شرایط اقلیمی و نوع خاک ضروری است.

در اطراف محل سواری ایستگاه و محوطه مخازن دفن شده و سکوی سوخت رسانی لازم است حاشیه ها (سنگ های بتنی یا سنگی) یا حفاظ نصب شود.

کیوسک یک اتاق یا سازه کوچک است که برای نصب تجهیزات مورد نیاز برای عملکرد ایستگاه مانند تابلو برق و سیستم کنترل و همچنین استقرار اپراتورهای ایستگاه استفاده می شود.

قیمت ورق کامپوزیت جایگاه سوخت

خط مشی دقیق و قاطع شرکت ما و آگاهی از بازار، روند تولید داخلی و بین المللی نمایشگر اتوبوس LED ماتریس کامل، نمایشگر شماره LED 4 رقمی، صنعت تابلوهای چراغ پمپ بنزین را رهبری می کند. تضمین کیفیت محصول ما، امتیازات قیمت، هرگونه سوال در مورد موارد، مطمئن شوید که با ما تماس بگیرید. فلسفه مدیریت شرکت ما تولید محصولات با کیفیت خوب برای برآورده کردن نیازهای مشتری و همچنین ارائه خدمات عالی و محصولات جدید توسعه یافته به همه مشتریان است.

منحنی های غیرخطی وضوح ارائه شده توسط ادراک بصری افراد نیز متفاوت است، بنابراین نمایش تبلیغاتی پمپ بنزین ما برای بهره مندی از نور سفید با شدت نور متفاوت و تصحیح نور داخلی ضروری است. انواع مختلفی از گزینه های رنگ وجود دارد و افراد می توانند انتخاب بهتری برای رفع نیاز داشته باشند.

این نمایشگر تبلیغاتی پمپ بنزین از یک سیستم روشنایی الکترونیکی برای نمایش نتیجه تبدیل تصویر سیگنال دیجیتال استفاده می کند. کارت گرافیک ویژه به وجود آمد و PCI بر اساس شتاب دهنده گرافیکی یکپارچه شده است، به طوری که داده ها روی هم قرار می گیرند و عدم سازگاری کامل می شود. وضوح تصویر با حالت تمام صفحه گرفته می شود، به طوری که تصویر ویدئویی می تواند به وضوح تمام زاویه دست یابد و جلوه وضوح را افزایش دهد، مشکل تاری لبه را از بین ببرد، و بتواند تصویر را در هر زمان زوم و حرکت دهد. در مقایسه با نمایش معمولی در بازار، صفحه نمایش تبلیغاتی پمپ بنزین ما است و می تواند به نیازهای پخش مختلف به موقع پاسخ دهد، که به طور موثر رنگ های قرمز، سبز و آبی را برای افزایش جلوه تصویربرداری رنگ واقعی از هم جدا می کند

پانل های کامپوزیت آلومینیومی (ACP) را می توان برای متنوع ترین کاربردها استفاده کرد. در ساخت و ساز، به اصطلاح پانل های ساندویچ آلومینیومی اغلب به دیوارهای ساختمان ها اعمال می شود تا به عنوان سایدینگ عمل کنند. علاوه بر این، پانل ها همچنین می توانند به عنوان سپر ماشین یا سقف پمپ بنزین عمل کنند.

برای طراحی جایگاه سوخت با کارشناسان ما با شماره 09127044124 تماس بگیرید.